ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης 4-3 (Κ20)

Λύτρωση… στο τέλος για την ομάδα Νέων του ΠΑΟΚ, η οποία πήρε τη νίκη 4-3 επί της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Το «συγκρότημα» του Βλάνταν Ίβιτς άνοιξε το σκορ στο 17’ με την κεφαλιά του Δεληγιαννίδη, έπειτα από ασθενή επέμβαση του Παπουρτζή σε σουτ του Πόζογλου. Ωστόσο, στο 38’ οι Αρκάδες έφεραν το ματς στα ίσια με την κεφαλιά του Συρεγγέλα. Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε όπως και ο αγώνας, ήτοι με γκολ για τον «Δικέφαλο», μια και στο 48’ ο Δεληγιαννίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους «ασπρόμαυρους» 2-1. Όμως και πάλι η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση, μια και στο επόμενο λεπτό, ο Κονίδας με προβολή έκανε το 2-2.

Όμως, ο ΠΑΟΚ δεν σταμάτησε να πιέζει και στο 53’ ο Πόζογλου κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος παίκτης από τα 11… βήματα, έγραψε το 3-2. Για μία ακόμα φορά, ο Αστέρας Τρίπολης είχε την… απάντηση, μια και στο 63’ ο Παπαπέτρου με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-3, ωστόσο, στο 92’ ο Τσιαμπάζης με δυνατό σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 4-3 και έδωσε το «τρίποντο» στον «Δικέφαλο».

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τσελεπίδης, Τσολακίδης, Τσιαμπάζης, Αναστασίου, Τουμανίδης (72′ Χατζηδίμπας), Πατράλης (46′ Παναγιωτίδης), Πούφλης (62′ Κτιστόπουλος), Δεληγιαννίδης, Πόζογλου, Κούστα.

Αστέρας Τρίπολης: Παπουρτζής, Γογωνάς, Καστριτσέας, Μάνος, Βαζούκης, Βελισσάρης, Κυριακόπουλος, Παπαπέτρου, Γκρόσιος, Συρεγγέλας, Τσόφλιος.
Επαιξαν και οι: Κονίδας, Γαρυφαλλόπουλος, Χάδιαρης.

Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία