Κόρδοβα: Το αυτογκόλ της χρονιάς ο Βίκο (video)

Με την βοήθεια και ενός απίστευτου αυτογκόλ η Χετάφε έκανε εντυπωσιακή χθες  (09/03) ανατροπή και  πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα με το 2-1 επί της Κόρδοβα  εκτός έδρας αφήνοντας την αντίπαλο της στην τελευταία θέση της La Liga.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο «Εστάδιο ντελ Αρκάνγκελ» στο 77' με τον Φλορίν Αντονέ. Ωστόσο, η ομάδα του Πάμπλο Φράνκο  τρία λεπτά πριν από το φινάλε  έφθασαν στην ισοφάριση όταν στην προσπάθεια του να διώξει σέντρα του Σαράμπια ο Φέντε Βίκο με απίθανο …τακουνάκι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του ανήμπορου να αντιδράσει  Σαϊθάρ  για το 1-1.
Και μετά το φανταστικό αυτό αυτογκόλ του αμυντικού της το κακό για την γηπεδούχο ολοκληρώθηκε στις καθυστερήσεις  όταν Χουάν Ροντρίγκεζ χάρισε τη νίκη στους Μαδριλένους!