ΠΑΟΚ: Πρώτη απώλεια βαθμών

Μετά από 11 σερί νίκες ο ΠΑΟΚ δε νίκησε για πρώτη φορά στην Α’ Ποδοσφαίρου Γυναικών, στη 12η αγωνιστική, φέρνοντας ισοπαλίας 1-1 με τις Αμαζόνες Δράμας διατηρώντας τη διαφορά των 8 βαθμών που τις χωρίζουν από τις Δραμινές.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς πολλές φάσεις, με καλύτερη στιγμή αυτήν του 38', όταν η Ντιμιτρίγεβιτς προ κενής εστίας πλάσαρε άουτ.

Στο 47' η Μήτκου με κεφαλιά σημάδεψε το ασπρόμαυρο δοκάρι, όπως και τέσσερα λεπτά μετά με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 66', η Αρβανιτάκη εκτέλεσε κόρνερ και η Μάρκου με κεφαλιά έκανε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ. Στο 72' η Τσουμπρίλο με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε για τη δραμινή ομάδα σε 1-1.

Πριν από την έναρξη του αγώνα, η αρχηγός Ανθούλα Αρβανιτάκη έδωσε μια -υπογεγραμμένη από τις αθλήτριες- φανέλα της ομάδας στα μέλη της Λέσχης Φίλων ΠΑΟΚ Δράμας, ως ένα «ευχαριστώ» για τη σημαντική στήριξη, που κάθε χρόνο προσφέρουν στο γυναικείο τμήμα ποδοσφαίρου.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Γκάτσου (81' Χαμαλίδου), Βλασιάδου, Χατζηγιαννίδου, Δημητρίου, Αδαμάκη, Κακαμπούκη, Παντελιάδου, Αρβανιτάκη, Ντιμιτρίγεβιτς, Μάρκου.

Τένις: Αποσύρθηκε ο Αλκαράθ από το Masters της Ρώμης