Νέα Ιωνία - Τριγλία Ραφήνας 1-1

Σε ένα ακόμα εντός έδρας παιχνίδι η Νέα Ιωνία δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη κι έμεινε στο 1-1 με την Τριγλία.

Αν και πήρε προβάδισμα μόλις στο 5' με τον Αχμέτ, η Νέα Ιωνία δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της. Η Τριγλία στο 68' βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Βεστάκη κι έφυγε με τον βαθμό τις αποσκευές της από την έδρα των «ασπρόμαυρων».

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Καπούταγλης, Δημγκιόκας, Ρόππας, Λαμάι, Αχμέτ, Σπαγγής, Π. Καραχάλιος, Τύρπος (70' Ογκμπόε), Μπάρκογλου (62' Νησαριώτης), Α. Καραχάλιος (87' Χλωρός), Καραγιάννης

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Παππάς, Γκίκας, Μεϊμάρογλου, Ντούμπερετ, Τσέπας (12' λ.τ. Σταμπέλος), Σκαφίδας, Λαζούρας, Μάντζης, Βεστάκης, Χρυσάφης, Ζέκιος (90' Κότσι)

NBA: Μία νίκη μακριά από τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς - Στους τελικούς της Ανατολής οι Σέλτικς
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα