Τρομερό το … ακυρωθέν γκολ του  Μπενζεμά (video)

Τρομερό το … ακυρωθέν γκολ του Μπενζεμά (video)

Εξαιρετικό γκολ , που όμως σωστά ακυρώθηκε από τον διαιτητή της αναμέτρησης σημείωσε ο Καρίμ Μπενζεμά στο πρώτο  ημίχρονο του αποψινού  αγώνα της  Ρεάλ Μαδρίτης με την Έλτσε εκτός έδρας για την 24η αγωνιστική της  Primera Division.

Πιο συγκεκριμένα  ήταν το 41ο λεπτό της αναμέτρησης με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα στις δύο αντιπάλους όταν ο Γάλλος διεθνής επιθετικός της πρωταθλήτριας Ευρώπης και κόσμου με εξαιρετικό ανάποδο ψαλίδι έστειλε την μπάλα  στα δίκτυα του  γκολκίπερ των γηπεδούχων Πρζέμισλαβ Τιτόβ αξιοποιώντας τη σέντρα του Γκάρεθ Μπέιλ.
Όμως σωστά ο ρέφερι της αναμέτρησης  Ιγνάσιο Ιγκέσλιας δεν μέτρησε το σκορ καθώς ο σκόρερ των φιλοξενούμενων ήταν σε θέση οφσάιντ.
Με τον Μπενζεμά  να στερείται μεν ένα εξαιρετικής ομορφιάς γκολ αλλά να είναι στο 11ο λεπτό του β’ μέρους εκείνος που άνοιξε τελικά το σκορ για την «βασίλισσα» η οποία με νίκη αποσπάται  τέσσερις βαθμούς από την Μπαρτσελόνα μετά την σαββατιάτικη της ήττα εντός έδρας από την Μάλαγα.

Χάσι: «Έχουμε ένα ακόμη δύσκολο ματς στην Κροατία»