Τρίκαλα-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0

Πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο, τα Τρίκαλα και κέρδισαν 2-0 τον Οικονόμο Τσαριτσάνης . Οι Τρικαλινοί πέτυχαν ακόμα μια νίκη και διατήρησαν τους τρεις βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Καραϊσκάκη.

Οι πρωτοπόροι «πέταξαν»  ένα ημίχρονο που κινήθηκαν στην μετριότητα. Στα πρώτα σαρανταπέντε λεπτά, το παιχνίδι ήταν μέτριο. Οι δυο τερματοφύλακες ήταν θεατές ενός κακού παιχνιδιού.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα Τρίκαλα μπήκαν αποφασισμένα για την νίκη. Το σκορ άνοιξε στο 60’ με τον Κέρι να πασάρει στον  Καμπλιώνη και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ .   Στο 72’ οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με τον Σαχινίδη με κεφαλιά «ψαράκι» να γράφει το 2-0.

Οι συνθέσεις:

ΑΟ Τρίκαλα: Ντάσκας, Γιώτας, Τέλος, Σκούπρας, Κουτσόπουλος, Βαγγελή, Σπάσιτς, Μηνάς (57΄ Κέρι), Καμπλιώνης (87΄Παπαευθυμίου Π.), Πέντσας, Σαχινίδης (80΄Μηνάς)

Οικονόμος Τσαριτσάνης: Νούσιας, Καραγιάννης, Καρακώστας, Μάντζιος, Κουμπούρας (87΄Σακοράφας), Μπαλής, Νάνος, Αγροδήμος (67΄Τόλιος), Κουλτσιάκης (78΄Σενκάι), Καραγκούνης, Χάμος

Νέα ανατροπή με Μολέδο στον Παναθηναϊκό!
Η Παρί διέλυσε την Ντιζόν και ο Καβάνι «απειλεί» τον Ιμπραΐμοβιτς! (video)
Βήμα πρόκρισης για Εσπανιόλ 1-0 την Μπαρτσελόνα