Καμπανιακός – Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-2

Με το γκολ του Προβατίδη στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας αν και είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-0

Από έναν βαθμό κι ένα… ημίχρονο μοιράστηκαν Καμπανιακός και Ηρακλής Αμπελοκήπων στην μεταξύ τους αναμέτρηση για την 18η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Ο Ηρακλής λοιπόν κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 41’ με τον Μαυρίδη να πλασάρει από κοντά, ενώ στο 43’ ο ίδιος παίκτης και πάλι νίκησε τον Κηπουρό δίνοντας «αέρα» δυο τερμάτων στους φιλοξενούμενους. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως αντεπιτέθηκε ο Καμπανιακός και στο 48’ μείωσε σε 2-1 με τον Υψηλό να ευστοχεί σε πέναλτι που έδωσε ο ρέφερι ύστερα από χέρι στην περιοχή του Ηρακλή. Τελικά οι γηπεδούχοι πήραν τον βαθμό γλιτώνοντας την εντός έδρας ήττα χάρη στο γκολ του Προβατίδη στο 84’.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Λ. Υφαντίδης): Κηπουρός, Παπάζης (66’ Φοιτάς), Πόπτσης, Δουρμούζης, Ρακαβίνας, Κουκουλέκης (46’ Κουντουράς), Υψηλός, Αντωνιάδης, Χρήστου (46’ Σιδηρόπουλος), Σαπανίδης, Προβατίδης

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΛΟΚΗΠΩΝ (Κ. Πολυχρονίδης): Ζιάκας, Βόσδου, Γιώγος, Κραγιόπουλος, Κουρδάκης, Γιαξής, Παπαϊωάννου (26’ λ.τ. Σαπιασβίλι), Χαψάς, Χιονίδης, Μαυρίδης (82’ Παπαδημητρίου), Πολίτης.

Super League 2: Υποβιβάστηκε ο Ολυμπιακός Β’, κυνηγά θαύμα ο Παναθηναϊκός Β'
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο κομβικός ρόλος του Εργκίν Αταμάν - Έκτο Final Four με τρίτη διαφορετική ομάδα
Μεντιλίμπαρ: «Όλα για να δώσουμε χαρά στον κόσμο»!