Εθνικός Φιλιππιάδας -Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-1

Μεγάλη εκτός νίκη με 1-0, για τον  Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, κόντρα στον Εθνικό Φιλιππιάδας. Οι φιλοξενούμενοι, παρέμειναν στην τρίτη θέση και παράλληλα διατήρησαν τις ελπίδες για άνοδο, στην FootballLeague. Από την άλλη ο Εθνικός από εδώ και πέρα θα πρέπει να προσέξει να μπει σε περιπέτειες.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο, ήταν καλύτεροι και απείλησαν την εστία του Αχιλλέα. Όμως η ομάδας της Νεοκαισάρειας προηγήθηκε στο σκορ,  με πλασέ του Μακράκη στο 60ο λεπτό. Θα πρέπει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για το γκολ, καθώς θεωρούν ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση  οφσάιντ.

Οι συνθέσεις

Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Σιαράβας, Γατσέλος, Διαμαντόπουλος, Δάρδας, Γιαννούλης, Λέντζος (85΄Τσαγκαλίδης), Κολιάκης, Τσακανίκας (66΄Φώτης), Μπενίσκος, Γήτας, Κολιός Γ. (87΄Μαλλάτος).

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (Αποστόλης Στύλος): Σακελλαρίδης, Λαζαρίδης, Ραπτόπουλος, Δημητρίου, Τασίδης, Οικονόμου, Καραγκούνης (72΄Παυλίδης), Δημητρόπουλος, Κωτσιαρίδης (92΄Λάλα), Νάκας (90΄Ηλιάδης), Μακράκης.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Ανακοίνωση της ΕΛΑΣ για τον αποψινό ημιτελικό του Conference League
Στην COSMOTE TV έως το 2027 τα UEFA Champions League, UEFA Europa League και UEFA Conference League
Euroleague: Top-10 με «πράσινο» και «ερυθρόλευκο» φόντο
Με αυτούς τους ΗΓΕΤΕΣ δε φοβάται τίποτα και κανέναν!