Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2 (Κ20)

Νικηφόρα πέρασε από τη Λιβαδειά η ομάδα Νέων του ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς επικράτησε 2-0 του Λεβαδειακού.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν έχασαν μεγάλες ευκαιρίες. Ο ΠΑΣ ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο μέρος και με πιο επιθετική τακτική έφτασε στη νίκη. Στο 53’ ο Αναστασιάδης με σουτ έκανε το 0-2 και δέκα λεπτά αργότερα, ο Τζιάλλας βρέθηκε σε θέση βολής από πάσα του Γιάκου και έγραψε το 0-2.

Λεβαδειακός: Καράγκιολης, Δαβρής, Σελάνσι, Σένκα, Χρυσικός, Τόπι, Αποστολόπουλος, Καψάσκης, Χωνεντίδης, Σακκάς, Μπίμπας

ΠΑΣ Γιάννινα: Παππάς, Βαλμάς, Πασχάλης (75’ Γκουγιάννος), Μανιφάβας (30’ Κοζάκης), Τσιέπας, Μασούρας, Βασιλείου, Γιάκος, Κοτσίλας (50’ Τζιάλλας), Αναστασιάδης, Αλεξίου

«Στροφή» στους Έλληνες από τις μεγάλες ομάδες της Super League!
ΝΒΑ: Πρόστιμο 25.000 δολαρίων στον Ράσελ