Πάντερμπορν – Αμβούργο 0-3

Νίκη παραμονής πήρε το Αμβούργο στην εκτός έδρας αναμέτρησή του με την Πάντερμπορν επί της οποίας επιβλήθηκε με άνετο τρόπο 3-0.

Στους δύο βαθμούς από τις θέσεις των μπαράζ παραμονής αποσπάστηκε το Αμβούργο το οποίο επιβλήθηκε 3-0 της Πάντερμπορν εκτός έδρας. Η ομάδα του λιμανιού έκανε εξαιρετική εμφάνιση και έφτασε δίκαια στο τρίποντο.

Μόλις στο 2’ της αναμέτρησης ο Φαν ντερ Φάαρτ από το σημείο του πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Γιάνσεν στο 72’ να κάνει το 2-0 και να «καθαρίζει» για την ομάδα του. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Στίμπερ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ: Κρούσε, Βέμερ (81’ Σαγκλίκ), Ζίγκλερ, Χάνεμαϊερ, Μπρέκνερ, Μπάκαλορζ (73’ Μέχα), Ρουπ (62’ Βράνσιτς), Κοτς, Στόπελκαμπ, Κασουνγκά, Λάκιτς.
ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Ντρόμπνι, Βέστερμαν, Τζουρού, Ραΐκοβιτς, Μάρκος, Γίρασεκ (59’ Ντιάζ), Φαν ντερ Φάαρτ (66’ Κάτσαρ), Μίλερ, Στίμπερ, Γιάνσεν, Όλιτς (89΄ Ρούντνεφς).

Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights