Καβάλα – Εθνικός Ν. Αγιονερίου 2-2 (photos)

Μπορεί να βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 πριν το 30’ αλλά οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη – Τέλος από τους «Αργοναύτες» ο Ισπυρλίδης

Ιδανικά ξεκίνησε το ματς για την Καβάλα που κατάφερε μόλις στο 5ο λεπτό να πάρει προβάδισμα έναντι του Εθνικού Νέου Αγιονερίου με τον Κανούλα να ανοίγει το σκορ. Μάλιστα, οι παίκτες του Ισπυρλίδη διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπρατσιάνι στο 28’ δείχνοντας πως είναι πολύ κοντά στη νίκη. Ωστόσο, στο 43’ ο Γκέτσος μείωσε με κεφαλιά σε 2-1 ξαναβάζοντας στο ματς τον Εθνικό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έφτασαν μια «ανάσα» από το τρίτο γκολ όταν στο 53’ ο Μπρατσιάνι έκανε το σουτ και ο Καλογεράκης επενέβη με την μπάλα να βρίσκει στη συνέχεια το αριστερό του δοκάρι. Επίσης, 12 λεπτά αργότερα οι «Αργοναύτες» διπλασίασαν τα δοκάρια τους με τον Γαβριηλίδη να στέκεται άτυχος σε κεφαλιά που επιχείρησε καθώς η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο. Έτσι, στις καθυστερήσεις ο Πτηνόπουλος ύστερα από κόντρες κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου για το τελικό 2-2. Τέλος, συνέπεια της ισοπαλίας και της υποχώρησης της Καβάλας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας είναι και η αποχώρηση του Ισπυρλίδη από τον πάγκο.

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Γ. Ισπυρλίδης): Αθανασίου, Σταματόπουλος, Βιτλής, Γκαρακλίδης, Ιορδανίδης, Γαβριηλίδης, Παππάς (88` Α. Παπαδόπουλος), Μπαρέτας (82` Γρ. Παπαδόπουλος), Κανούλας, Διαμαντίδης, Μπρατσιάνι.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Β. Τραϊανόπουλος): Καλογεράκης, Μπουζούρας (72` Καζάνας), Γκέληνος, Μιλκούδης, Αποστολάς, Καρασίμος, Παπαδόπουλος, Γαλάνης (69` Πτηνόπουλος), Γκέρτσος, Πεχλιβάνης, Δημητρακόπουλος (56` Χ. Λουϊζίδης).

Στην Basket League ο Πανιώνιος, πήρε τη ματσάρα με τον Ηρακλή!
Λίβερπουλ: Συγκλονιστική υποδοχή στον Γιούργκεν Κλοπ για το τελευταίο του ματς (vid)
Συλλαλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού και πορεία στην Αλεξάνδρας– Επεισόδια κοντά στο γήπεδο
Άρης - ΠΑΟΚ: Συγκέντρωση οπαδών έξω από το ξενοδοχείο του Δικέφαλου - Στα μπαλκόνια οι παίκτες (vid)