Λεβαδειακός – SKODA Ξάνθη 2-2 (Κ20)

Ένα «γεμάτο» ματς είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Βοιωτίας το Σάββατο (31/1)

Πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο οι Νέοι Λεβαδειακού και Ξάνθης μοιράστηκαν τους βαθμούς στην μεταξύ τους αναμέτρηση της 21ης αγωνιστικής. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 14’  Λαζαρίδης, ενώ οι Βοιωτοί έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στο 39’ με πέναλτι. Στο δεύτερο 45λεπτο, η Ξάνθη πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Μελισσόπουλο στο 51’ αλλά η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 62’, με το 2-2 να μένει ως το τέλος του αγώνα. Επίσης, αξίζει να σημειωθεί πως στο 68’ οι Ακρίτες έμειναν με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ορφανίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Δεμένικος, Ζώτος, Κολλαράς, Χατζητερζόγλου, Προύντζος, Ορφανίδης Π., Δελής (89’ Βαφειάδης), Μελισσόπουλος, Λαζαρίδης, Φασίδης, Πασχαλάκης (64’ Τουμαντζίδης).

Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Η ενημέρωση του Κάτας για Μπόλντγουιν, Σόρκιν και Ντι Μπαρτολομέο
Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό