Κόπα Άφρικα: Επική πρόκριση για Γκάνα (videos)

Κάνοντας τεράστια ανατροπή στο τελευταίο 20λεπτο, η Γκάνα επικράτησε 2-1 της Νοτίου Αφρικής για να προκριθεί στα προημιτελικά του Κόπα Άφρικα!

Τη δεύτερή της νίκη πήρε η Γκάνα στους ομίλους του Κόπα Άφρικα και έτσι προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Απέναντι στη Νότιο Αφρική τα βρήκε σκούρα, ωστόσο κάνοντας μεγάλη ανατροπή στο τελευταίο 20λεπτο επικράτησε 2-1 για να πάρει την πρώτη θέση.

Ο Μασανγκό στο 17’ έβαλε την «μπαφάνα» μπροστά στο σκορ. Η απάντηση ήρθε στο 73’ από τον Μπογιέ ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1, ενώ η ανατροπή ολοκληρώθηκε δέκα λεπτά αργότερα με το γκολ του Αγιού.

Στην επόμενη φάση και η Αλγερία η οποία επιβλήθηκε 2-0 της Σενεγάλης και κατάφερε να την ξεπεράσει στη βαθμολογία για να πάρει το εισιτήριο. Ο Μαρέζ στο 11’ έκανε το 1-0 για τους Αλγερινούς για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Μπενταλέμπ στο 82’.

Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)
Το πάθος πίσω από τη Νο1 super premium τεκίλα στον κόσμο
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: «Να δώσουμε ο,τι έχουμε, χωρίς να θέσουμε σε κίνδυνο την ομάδα»