ΠΑΟ Διοικ. – Απόλλων Καλ. 0-2

Ασταμάτητος είναι ο Απόλλωνας Καλαμαριάς που κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0 από τον ΠΑΟ Διοικητηρίου και είναι το φαβορί για την άνοδο.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη σημείωσε ο Απόλλωνας Καλαμαριάς που επιβλήθηκε του ΠΑΟ Διοικητηρίου με 2-0 λίγο πριν το φινάλε του 2ου Ομίλου της Δ’ Εθνικής και έκανε ένα πολύ μεγάλο βήμα για την άνοδο στη τρίτη τη τάξει κατηγορία. Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα της Καλαμαριάς είναι αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα.

Παρουσία λοιπόν, 700 περίπου φιλάθλων στο Πανόραμα, ο Απόλλωνας Καλαμαριάς άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χάτζι, που είχε κερδίσει ο Γεωργούλας από τον Βέντζιο.

Από το 70΄η ομάδα του Πανοράματος έμεινε με δέκα παίκτες μετά το επικίνδυνο φάουλ που έκανε ο Γεωργούλας και αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 85΄ οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα της ομάδας τους, με τον Πλατάκη, που λίγο πριν είχε μπει αλλαγή. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι έμειναν με εννέα παίκτες όταν ο Φαρμάκης αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΑΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ: Καραβάρας, Κουτούλας, Πεχλιβανίδης, Ζίφκας, Σερσέμης, Γεωργούλας, Μπασκάκης (45΄ Σταμπουλής), Βλαχογιώργος (77΄ Θεοδωρίδης), Φαρμάκης, Δραγανίδης, Δράμπης (45΄ Μουμτσής).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: Καρατζιοβαλής, Παραλίκης, Μαλακόζης, Λουιζίδης, Βέντζιος, Καλαϊτζίδης, Καραλιόπουλος (69΄ Μπουλγκουρίδης), Καραπατσακίδης, Λεπτοκαρίδης, Χάξι (86΄ Λευκαρίτης), Παπαποστόλου (75΄ Πλατάκης).

Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1