Γκολ με «συστημένη οβίδα»  ο Φαμπιάν (video)

Γκολ με «συστημένη οβίδα» ο Φαμπιάν (video)

Το καλύτερο μακράν γκολ της 2ης αγωνιστικής  του πρωταθλήματος Κλαουσούρα στο Μεξικό και ένα από τα πλέον εντυπωσιακά μέσα στο 2015 διεθνώς σημείωσε ο  Μάρκο Φαμπιάν.

Ο   25χρονος μέσος που έγινε παγκόσμια γνωστός με την τρομερή γκολάρα την οποία είχε σημειώσει πριν από λίγα χρόνια κόντρα στην Μπαρτσελόνα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την Γουαδαλαχάρα στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης  με την Πουμάς με εξαιρετική βολίδα που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων Αλφρέδο Σαντιβάλ Μεδίνα.
Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με τον Άνχελ Ρέινα έξι λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους για μειώσει για το τελικό 2-1 για την Πουμάς ο  Έντγκαρ Ερέρα  στο 84’.

Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ η Βασιλάκη
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Στο πλευρό της ο κόσμος | Φίλοι της «Ένωσης» υποδέχθηκαν την ομάδα στο αεροδρόμιο
Στράτος Σεφτελής: Τη Μ. Τρίτη το «τελευταίο αντίο» στον δημοσιογράφο - Η παράκληση της οικογένειας
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο Βελιγράδι η αποστολή