Ατρόμητος Πειραιά – Ηλυσιακός 3-3

Μεγάλο ματς μεταξύ Ατρόμητου και Ηλυσιακού, με το τελικό 3-3 να διαμορφώνονται από πέναλτι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για το οποίο «φωνάζουν» οι γηπεδούχοι.

Πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κυρίου Μάλαμα έχει ο Ατρόμητος Πειραιά, καθώς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων καταλόγισε πέναλτι υπέρ του Ηλυσιακού, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 3-3 μεταξύ των δυο ομάδων. Το ματς ήταν αρκετά δυνατό, με τα έξι τέρματα να έρχονται στο δεύτερο ημίχρονο και τα δυο από αυτά στα τελευταία λεπτά!

Ο Ατρόμητος Πειραιά προηγήθηκε στο 54’ με τον Αργυρίου, ενώ στο 67’ ο Μητσόπουλος έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Ο Ηλυσιακός πήρε προβάδισμα στο 72’ με το σουτ του Κωνσταντίνου, ενώ στο 89’ ο Παναγιωτόπουλος ισοφάρισε για τον Ατρόμητο. Οι γηπεδούχοι φάνηκε να «κλειδώνουν» τη νίκη όταν στο 91’ ο Μαντζώρος έκανε το 3-2, όμως, στο τελευταίο λεπτό ο Κωνσταντίνου κέρδισε πέναλτι, δεν αστόχησε από τη βούλα και διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Βαγγέλης Λαϊβεράς): Παπαδόπουλος, Κολιός, Κεσανίδης (60' Γιαννουλάκης), Μαντζώρος, Τερζής, Καψαλόποδας, Σουλελές, Ράπτης (46' Κατσαβριάς), Μπουλούλης (46' Αργυρίου), Παναγιωτόπουλος, Γεωργιάδης

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Μάρκος Δήμος): Σηφάκης, Καμβύσης, Χατζηγιαννάκος, Παραράς, Παπαδόπουλος, Αμανατίδης, Λουσαράκης (60' Τζώρτζης), Κατσιγιάννης (65' Μητσόπουλος), Θαναηλάκης (70' Κωνσταντίνου), Βασιλείου, Φούντας.

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (28/04) - «Τίτλος για έναν» στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Έκτη στο Diamond League η Τζένγκο
Super League: Ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με φόντο τη στέψη ή την παράταση - Το πρόγραμμα και η βαθμολογία
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/04) - Πού θα δείτε το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και τη Super League