Η ανώμαλη προσγείωση του Κάρολ πάνω στους οπαδούς της Έβερτον (video+photos)

Τέσσερα γκολ, 20 πέναλτι, ένα μεγάλο πρωταγωνιστή και μία φάση που σπάνια βλέπει κανείς στις κορυφαίες διοργανώσεις του πλανήτη είχε η δραματική πρόκριση 9-8 της Γουέστ Χαμ επί της Έβερτον (2-2 μετά από τα 90 λεπτά της κανονικής διάρκειας και τη συνέχεια την παράταση) στη ρουλέτα από τα 11 μέτρα στον επαναληπτικό αγώνα για τον 3ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας.

Η ομάδα του Λονδίνου πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση της αρχαιότερης ποδοσφαιρικής διοργάνωσης του πλανήτη με  ήρωα τον γκολκίπερ Αντριάν που όχι μόνον απέκρουσε το πέναλτι του Νέισμιθ αλλά και ευστόχησε στο 10ο για λογαριασμό των «σφυριών» που τους έστειλε στον 4ο γύρο.

Όμως πέραν των κατορθωμάτων του τερματοφύλακα της γηπεδούχου και την αγωνία στη διαδικασία των πέναλτι το ματς είχε και ένα ακόμα ξεχωριστό γεγονός.

24AC500100000578-0-image-a-10 1421182019161
Αυτό ήταν πολύ νωρίς στο ματς όταν μετά τη σέντρα του  Βαλένσια ο Άντι Κάρολ βρέθηκε να  πιάνει κεφαλιά αμαρκάριστος μέσα στη μικρή περιοχή των φιλοξενούμενων και να την στέλνει στο δοκάρι και έπειτα άουτ.