SKODA Ξάνθη – Ολυμπιακός 0-2 (Κ20 - photos)

Σκοράροντας στο τελευταίο 20λεπτο οι «μικροί» των «ερυθρόλευκων» έφυγαν με τους τρεις βαθμούς από την Θράκη

Νικηφόρα συνέχισαν την πορεία τους στο πρωτάθλημα των Νέων της Super League οι «μικροί» του Ολυμπιακού που αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Ξάνθη και επικράτησαν με 2-0. Μετά το «στείρο» πρώτο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 71’ με τον Μανθάτη, ενώ λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης ο Λάτσι διαμόρφωσε το τελικό σκορ «σφραγίζοντας» τη νίκη της ομάδας του.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Ζώτος, Κολλαράς, Χατζητερζόγλου, Προύντζος, Μπουνταγκίδης, Φασίδης, Μήττας (74’ Ψεμματάς), Λαζαρίδης, Τουμαντζίδης (56’ Χατζής), Πασχαλάκης (64’ Δελλής).

Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα
Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League