Καμπανιακός – Απόλλων Αρναίας 2-0

«Χτυπώντας» στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Υφαντίδη κατάφερε να πάρει τη νίκη στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο 45λεπτο ο Καμπανιακός πέτυχε δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και «κλείδωσε» τη νίκη στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Απόλλωνα Αρναίας. Το σκορ άνοιξε για την ομάδα του Υφαντίδη στο 60’ ο Σαπανίδης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ενώ ο Προβατίδης στο 77’ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Λ. Υφαντίδης): Κηπουρός, Παπάζης (15΄ λ.τ. Βαρότσης / 55΄ Γερόπουλος), Τρικαλινός, Πόπτσης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος, Υψηλός, Σαπανίδης, Χρήστου (81΄ Γιαννακόπουλος), Κουντουράς, Προβατίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (Γ. Τζιφόπουλος): Καραβελίδης, Μαυριδόγλου, Μενικάλι, Σαλέπης, Τζιότζιος, Μπιμπισίδης, Μπουλγουρίδης, Κεφάλας, Γεωργούλας, Κουκουλέκης, Αποστολάκης (78΄ Τσαμασλίδης).

Ο ΠΑΟΚ σήκωσε την «κούπα» στο «γήπεδο» του Novasports!
Ιστιοπλοΐα: Φινάλε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Formula Kite του Ιέρ
Τένις: Πτώση για Τσιτσιπά
Κηφισιά: Τέλος ο Μπράτσος