Λάρισα – ΑΕΚ 3-2 (Κ20)

H Λάρισα ήταν η νικήτρια της αναμέτρησης κόντρα στην ΑΕΚ, μετά από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι στο πλαίσιο της 29ης  αγωνιστικής της Super League.

Η ΑΕΛ μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 4’ κατάφερε να προηγηθεί με 1-0 μετά από αδράνεια των αμυντικών της Ένωσης. Στο 25ο λεπτό, οι «βυσσινοί» διπλασίασαν τα τέρματά τους. Η ΑΕΚ ευτύχησε να μειώσει το σκορ πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Αμπντουραμάνι να κάνει το 2-1 στο 45’.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ προσπάθησε να πιέσει και στο 70' ο Πλάντζος, έφερε το ματς στα ίσα. Μια απροσεξία ωστόσο στην άμυνα της ΑΕΚ , η Λάρισα πήρε την πολύτιμη νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα.