Εργοτέλης – ΠΑΣ Γιάννινα 2-1 (Κ20)

Το γκολ του Παντελάκη λίγα λεπτά πριν το σφύριγμα της λήξης έδωσε τη νίκη στους Νέους των Κρητικών

Στον ένα βαθμό μείωσαν τη διαφορά τους από τον ΠΑΣ Γιάννινα οι Νέοι του Εργοτέλη μετά τη νίκη στο μεταξύ τους ματς για την 16η αγωνιστική της Super League των «μικρών». Στον αγώνα που διεξήχθη στο Μαρτινέγκο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Φουκαράκη στο  15’ και οι Ηπειρώτες έφεραν το ματς στα ίσια με τον Αναστασιάδη στο 40ο λεπτό. Οι Κρητικοί τελικά ήταν εκείνοι πανηγύρισαν καθώς ο Παντελάκης στο 86’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Εργοτέλης: Δασκαλάκης, Γεννιτσαρίδης, Βασιλάκης, Σηφάκης, Παντελάκης, Φουκαράκης, Γεωργαντόπουλος, Βογιατζής. Μανουσάκης, Λιδάκης (75' Χρυσοφάκης), Λεμονιάς

ΠΑΣ Γιάννινα: Κολιοφούκας, Βαλμάς (65' λ.τρ. Βασιλείου), Μανιφάβας, Τάχιας, Κοζάκης, Πανταζής (85' Μπιστιόλης), Λάμπρος (85' Τζιάλλας), Γιάκος, Αλεξίου Γ., Αναστασιάδης, Πασχάλης.

Κιλιάν Εμπαπέ: Πιέσεις του Εμανουέλ Μακρόν στη Ρεάλ Μαδρίτης για να παίξει στους Ολυμπιακούς Αγώνες
Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε 4η φορά πρωταθλητής Ευρώπης στο «σπίτι» του! (photos+video)
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι
Παναθηναϊκός: «Στο στόχαστρο ο Αντώνης Παπαδόπουλος της Ντόρτμουντ»