Νιούκαστλ: Η επιστροφή του Γκουτιέρεζ! (photos+video)

Ο Γιόνας Γκουτιέρεζ επέστρεψε στα γήπεδα παίρνοντας μέρος στην αναμέτρηση της Νιούκαστλ με την Γουέστ Χαμ κάτω των 21.

Στο παρελθόν ανήκει η σοβαρή περιπέτεια που είχε περάσει με την υγεία του ο Γιόνας Γκουτιέρεζ. Ο Αργεντινός ποδοσφαιριστής κατάφερε να ξεπεράσει τον καρκίνο και έτσι επέστρεψε στους αγωνιστικούς χώρους πιο δυνατός από πότε.

Συγκεκριμένα ο έμπειρος μέσος έλαβε μέρος στην αναμέτρηση της ομάδας νέων της Νιούκαστλ η οποία αντιμετώπισε τη Γουέστ Χαμ επικρατώντας 2-1, με τον ίδιο να βρίσκεται για 87 λεπτά στον αγωνιστικό χώρο.

«Ευχαριστώ όλους τους οπαδούς για τη στήριξη που μου έδωσαν μέσα από την ασθένειά μου, είμαι υπερήφανος που βρίσκομαι πίσω. Έγινε καλό παιχνίδι, είμαι πραγματικά χαρούμενος. Σας ευχαριστώ», το μήνυμά του.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα