Δόξα Δράμας – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-1

Από ένα βαθμό κι… ένα ημίχρονο μοιράστηκαν οι δυο ομάδες στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Με τον βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να φύγει από την Δράμα ο Ηρακλής Αμπελοκήπων στην αναμέτρηση με τη Δόξα για την 12η «ημέρα» της Γ’ Εθνικής. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 7’ με τον Σαράφογλου να επιχειρεί το δυνατό σουτ, την μπάλα να κοντράρει στον Κοτέντση και να καταλήγει στα δίχτυα του Σαχσανίδη. Η «απάντηση» των «μαυραετών» ήρθε στο 35’ όταν ο Παπαβασιλείου με κεφαλιά μετά από φάουλ του Κυριακίδη νίκησε τον Ζιάκα για το 1-1. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο 45λεπτο αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της νίκης, ενώ είχαν πολλά παράπονα από τις αποφάσεις του ρέφερι που προκάλεσαν την αποβολή του Παντζιαρά λόγω διαμαρτυρίας στο 86’.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Αν Παντζιαράς): Σαχσανίδη, Γεωργιάδης, Παπαβασιλείου, Χαριτωνίδης, Πετρόπουλος (72’ Περσίδης), Τουνγκελίδης (65’ Σμίλιανιτς), Σιάμπος, Ντουτσαρίδης, Κανετίδης, Κυριακίδης, Αθανασιάδης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Απ. Κομπόλιας): Ζιάκας, Βόσδου, Γκιαούρης, Κοτέντσης, Κουρδάκης, Γιαξής, Πολίτης (46’ Σαπιασβίλι), Παπαϊωάννου (81’ Παπαδημητρίου), Σαράφογλου

Φήμες για επανασύνδεση Τσιτσιπά και Μπαντόσα μετά από βίντεο στο Μόντε Κάρλο
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: «Ντύθηκε» στα χρώματα του τελικού και το Θησείο
ΠΑΟΚ: Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο Βικελίδης - Πήρε «φωτιά» η Τούμπα για το 4ο Πρωτάθλημα! (pics)
Πρωταθλητής Ελλάδας ο ΠΑΟΚ: Η τελική βαθμολογία της Super League