Εθνικός – Γιούχτας 1-1

Με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Εθνικός πήρε σπουδαία ισοπαλία με 1-1 απέναντι στον Γιούχτα.

Την ευκαιρία να αποσπαστεί από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας έχασε ο Γιούχτας ο οποίος έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με τον Εθνικό δεχόμενος την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7’ με τέρμα του Ηλιόπουλου. Κατά τα άλλα στο πρώτο μέρος υπήρξε μεγάλη ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

Η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 94’ όταν ο Ξενιτόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το τελικό 1-1.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Γκορόγιας(46′ Σαμιώτης), Ξενιτόπουλος, Πολυχρονίδης, Μπενα(60′ Σταφσουλάι), Χαλκιάς, Σάμιος, Σούφλας, Λαζανάς, Λύγκος(76′ Μάναλης), Παυλάκης
ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Δημαράκης, Κασσωτάκης, Παχάκης, Ιερωνυμάκης, Παναγιωτόπουλος, Χαλκιαδάκης, Ζαφειρίδης(88′ Παπαδιός), Ηλιόπουλος(85′ Κωσταντίνου), Κορτσινίδης, Μιχελακάκης, Μυλωνάς(75′ Ρόβας)

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights