Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Δόξα Δράμας 2-1

Στο πρώτο 35λεπτο του ματς ήταν συγκεντρωμένο το ενδιαφέρον της αναμέτρησης με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν νικηφόρα την πορεία τους στη Γ’ Εθνική

Βαθιά βαθμολογική «ανάσα» πήρε ο Εθνικός Αλέξανδρούπολης μετά το τρίποντο που κατέκτησε στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Δόξα Δράμας στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Το σκορ άνοιξε για τον Εθνικό στο 17’ ο Μαμούτ με πλασέ μέσα από την περιοχή, ενώ στο 33’ ο Φλώρος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Αγγελακάκης από τον Σαχσανίδη δίνοντας «αέρα» δυο τερμάτων στην ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν μεν στο επόμενο λεπτό με κεφαλιά του Στόϊκου αλλά το 2-1 έμεινε ως το σφύριγμα της λήξης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ν. Ουσταμπασίδης): Φυσέκης, Αμπραχαμιάν (46’ Θάνος), Κατρανίτσας, Παρασκευάς, Μπαρμπαγιάννης, Τορομανίδης, Μαμούτ, Ελληνίδης, Γκαϊτατζής, Φλώρος (89’ Κουρτώφ), Αγγελακάκης (72’ Κυριζάκης)

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Αν. Παντζιαράς): Τιγγιρίδης, Γεωργιάδης (60’ Κανετίδης), Πετρόπουλος (72’ Περσίδης), Χαριτωνίδης, Σιάμπος, Ντουτσαρίδης, Σμίλιανιτς, Στόϊκος, Παπαβασιλείου, Κυριακίδης, Τουνγκελίδης (80’ Ιωσηφίδης).

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights