Ηρόδοτος – Νέα Ιωνία 1-0

Με γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Ηρόδοτος επικράτησε 1-0 της Νέας Ιωνίας παραμένοντας βέβαια μακριά από τις θέσεις της παραμονής.

Όσο ζει ελπίζει ο Ηρόδοτος και απέναντι στη Νέα Ιωνία πήρε σημαντική νίκη με 1-0 για να βρεθεί στο -4 στη βαθμολογία. Στο 79’ ο Αχιλλέως αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους, ωστόσο αυτό δεν τους επηρέασε και ο Μωραΐτης πέντε λεπτά αργότερα σημείωσε το μοναδικό τέρμα δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Παναγιωτίδης, Αχιλλέως, Προβιδάκης, Πρωτογεράκης, Χατζηβασίλης, Σκουλάς (62' Μεράι), Χαρίτος, Κλωνάρης (46' Μωραΐτης), Κοιλιάρας, Καϊμακαμούδης (75' Κλίνης), Κούρτι
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιώργος Τσαμόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Χλωρός (57' Π. Καραχάλιος), Ρόππας, Μπάρκογλου, Αλ. Καραχάλιος, Καριακλής (38' Σπαγής), Νησαριώτης, Αχμέτ, Καραγιάννης, Τύρπος (86' Δημγκιόκας), Τερλελής.

Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα