Ντροπή για το … όνομα Ντιέγκο (video)

Στη λίστα των παικτών που έχουν  αποτύχει να αξιοποιήσουν ευκαιρίες που συχνά συνηθίζεται να χαρακτηρίζονται … άχαστες πρόσθεσε το όνομα του ο Ντιέγκο Καπέλ στη διάρκεια του αγώνα της Σπόρτινγκ Λισσαβόνας με την  Βιτόρια Σετουμπάλ για την 11η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Ο  άσος των «λιονταριών» μετά από εξαιρετική σέντρα του   Αντρέ Καρίγιο τέσσερα λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης και αφού βρέθηκε  σε θέση βολής στο ύψος της μικρής περιοχής με την εστία του  Ρικάρντο Μπατίστα  παντελώς απροστάτευτη καθώς ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων είχε  εξουδετερωθεί   απέτυχε να βρει στόχο με την προβολή που έκανε.
Ο πρώην άσος της Σεβίλλης ο οποίος είχε μπει αλλαγή 10 λεπτά πριν στη θέση του Μοντέρο δεν μπορούσε και ο ίδιος να πιστέψει πως έχασε αυτή την τεράστια ευκαιρία για το 3-0 που τελικά έγινε στο 94’ από τον Σλιμανί αλλά αυτό φυσικά δεν αποτελεί κανενός είδους παρηγοριά για τον «δράστη» της  απώλειας της.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Αναχώρησαν για Αγγλία οι «ερυθρόλευκοι» | Η ώρα και το κανάλι του αγώνα
Ισπανία: «Καμπάνα» στην Ατλέτικο Μαδρίτης για τις ρατσιστικές κραυγές εναντίον του Νίκο Ουίλιαμς
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Ντόρτμουντ – Παρί Σεν Ζερμέν και Euroleague
NBA: Ο Μάξεϊ «ντύθηκε» Ρέτζι Μίλερ κι οι Σίξερς απέφυγαν τον αποκλεισμό – Προβάδισμα για Καβαλίερς