Πυρσός Γρεβενών –Τρίκαλα 0-3

Άνετη εκτός  έδρας νίκη για τα Τρίκαλα, καθώς κέρδισαν 3-0 στα Γρεβενά, τον Πυρσό.

Μετά από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες , τα Τρίκαλα, πήραν την νίκη και ανέβηκαν στον βαθμολογικό πίνακα.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν  νωθρές . Καμιά φάση, άξια για να σχολιαστεί .

Αντίθετα το δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά καλύτερο. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι, για το τρίποντο. Στο 54 ο Μοσχάκης  εκτέλεσε φάουλ και με  κεφαλιά ο Γεωργίου 1-0 . Στο 64’ Βαγγελή, σέντραρε με προβολή  ο Καραγιάννης έκανε το 2-0. Ο επίλογος των γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με πλασέ του Καραγιάννη έγινε το τελικό 3-0.

Πυρσός: Αλεξίου, Λάλλος Μ, Τραυλός, Μπόζιαρης, Λάλλος Π, Δημητριάδης (40’λ.τρ. Τσιάτσιος), Τζερεμές, Χαραλαμπίδης, Ιγκλέσιας(47′ Καρράς), Δούμας, Στεργιανός

ΑΟ Τρίκαλα: Κούντσεφ, Σκούπρας, Γεωργίου, Στούμπος, Βαγγελί(74′ Χοτζάι), Καμπλιώνης, Μοσχάκης, Παπαευθυμίου, Καραγιάννης, Σαχινίδης(66′ Μπασιάκας), Μηνάς(46′ Μλαντένοφ)

Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights