Γκολ για φωνές και … γέλια η Σπαρτάκ Μόσχας (video)

Τη βοήθεια  αρχικά του διαιτητή και στη συνέχεια τόσο του αντίπαλου τερματοφύλακα όσο και της τύχης είχε η Σπαρτάκ Μόσχας στην επίτευξη του πρώτου της γκολ στο προχθεσινό 2-0 εντός έδρας επί της Άρσεναλ Τούλα για το ρωσικό πρωτάθλημα.

Ήταν μόλις το 8ο λεπτό της αναμέτρησης όταν ένας παίκτης των γηπεδούχων κατάφερε με άριστη χρήση … ελληνορωμαϊκής πάλης να αποφύγει αντίπαλο που βρέθηκε  στο διάβα του και να ξεκινήσει μία επιθετική προσπάθεια τους για τους  Μοσχοβίτες που λίγα δευτερόλεπτα αργότερα κατέληξε στο πρώτο τους γκολ που πέτυχε ο Γιούρα Μοβσισιάν με …ακούσια κεφαλιά  αφού προηγούμενα ο  γκολκίπερ της ουραγού  Αλεξάντερ Φιλιμόνοφ κατάφερε  (γιατί περί κατορθώματος επρόκειτο) να χάσει την μπάλα μέσα από την αγκαλιά του και εκείνη βρήκε αμέσως μετά στο κεφάλι του …περαστικού σκόρερ και αναπαύτηκε στα δίκτυα ης Άρσεναλ.
Δεκατέσσερα λεπτά αργότερα ο Κουίνσι Πρόμες πέτυχε ένα απόλυτα πιο …φυσιολογικό και δίχως ενστάσεις γκολ για το τελικό 2-0 υπέρ της Σπαρτάκ αλλά το  της είναι αυτό που συζητιέται ακόμα για προφανείς λόγους.

Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)
Τένις: Πρόκριση στα ημιτελικά της Βαρκελώνης για τον Τσιτσιπά
Παναθηναϊκός AKTOR: Αυτό είναι το ΟΑΚΑ, αυτός είναι ο κόσμος
Άρσεναλ: Πέθανε ο πρώην πρόεδρος των «κανονιέρηδων», Σερ Τσιπς Κέσγουικ