Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-0

Χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα οι «μαυραετοί» πήραν το τρίποντο «καθαρίζοντας» το ματς από το πρώτο ημίχρονο

Έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων από τα πρώτα κιόλας λεπτά του αγώνα με την Αναγέννηση Γιαννιτσών, η Δόξα Δράμας κατάφερε να επιβεβαιώσει την υπεροχή της στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Στο 37’ ο Γελαδάρης έκανε τη σέντρα με τον Αθανασιάδη να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά, ενώ στο 45’ ο Μουδούρογλου εκμεταλλεύτηκε λάθος του Αγτζίδη και με σουτ «έγραψε» το 2-0. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία και για τρίτο γκολ αλλά στο 80’ η κεφαλιά που πήρε ο Μουδούρογλου μετά το φάουλ του Κανετίδη χτύπησε στο δοκάρι του Τεντώνη.

Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως το παιχνίδι παρακολούθησε από κοντά και ο τεχνικός του Άρη, Πάουλο Κάμπος μαζί με τον συνεργάτη του Δημήτρη Μπουγιουκλή, καθώς η Αναγέννηση είναι ο επόμενος αντίπαλος των «κίτρινων».

Δόξα Δράμας (Αν. Παντζιαράς): Σαχσανίδης, Γεωργιάδης, Γελαδάρης, Χαριτωνίδης, Σιάμπος, Ντουτσαρίδης, Σμίλιαντς (90’ Περσίδης), Στόϊκος, Αθανασιάδης (74’ Παπαβασιλείου), Κυριακίδης (64’ Κανετίδης), Μουδούρογλου.

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Β. Ασλανίδης): Τεντώνης, Μπαμπαλής, Αγτζίδης, Σιδηρόπουλος, Ουζούνης, Σάρρος, Καρακάσογλου, Λυσίτσας (54’ Καπουσούζης), Μωϋσιάδης (82’ Γκοτζαμάνης), Μπάρμπας, Κιορτσής (66’ Καραδήμος).

ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 30 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα
Σοκ στο ελληνικό βόλει: Η Πέννυ Ρόγκα ανακοίνωσε ότι έχει καρκίνο
ΑΕΚ: Πάνω 3.000 επισκέπτες την πρώτη εβδομάδα στο Μουσείο Ιστορίας