Ατλέτικο Μαδρίτης: Χάνει Μάλμε ο Ανσάλντι

΄Στη Μαδρίτη έμεινε ο Κριστιάν Ανσάλντι ο οποίος δεν ακολούθησε την αποστολή της Ατλέτικο για τη Μάλμε

Ο Αργεντινός αμυντικός ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις στη μέση και αποφασίστηκε να προφυλαχθεί, ενώ αρχικά ο Ντιέγκο Σιμεόνε τον είχε συμπεριλάβει στην αποστολή για το εκτός έδρας παιχνίδι με τους πρωταθλητές Σουηδίας.

Οι «ροχιμπλάνκος» θέλουν να περάσουν νικηφόρα από το γήπεδο της Μάλμε και να φτάσουν τους εννιά βαθμούς, πλησιάζοντας ακόμα περισσότερο στην πρόκριση στη νοκ-άουτ φάση.

Στην πρώτη συνάντηση της Ατλέτικο με τη Μάλμε, οι πρωταθλητές Ισπανίας είχαν επικρατήσει 5-0 με όλα τα γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο μέρος.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»