Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εθνικός Νέου Αγιονερίου 2-0

Οι παίκτες του Ασλανίδη πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη στα τέρματα των Κιόρτση και Μπάρμπα

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στον πρώτο όμιλο της Γ’ Εθνικής οι παίκτες της Αναγέννησης Γιαννιτσών που υποδέχτηκαν τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου για την 5η αγωνιστική. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 5’ ο Κιόρτσης που με κοντινό πλασέ «νίκησε» τον Καλογεράκη για το 1-0. Στο δεύτερο 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 62’ ο Μπάρμπας έκανε το σουτ μετά από μπαλιά του Μωυσιάδη διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Μάλιστα, στο 73’ η Αναγέννηση έχασε μεγάλη ευκαιρία για τρίτο γκολ όταν ο Καρακάσογλου έκανε το σουτ βλέποντας την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι του Καλογεράκη.

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Β. Ασλανίδης): Κατρατσέας, Μπαμπαλης, Αγτζίδης, Σιδηρόπουλος, Ουζόυνης, Σάρρος, Καρακάσογλου, Λυσίτσας, Μωυσιάδης (77’ Καραδημος), Μπαρμπας, Κιορτσης (75’ Καπουσουζης).

Εθνικός Αγιονερίου (Τραινοποιυλος): Καλογεράκης, Σάκκας, Ορφανός, Μιλκουδης, Αποσπόλας, Καρασίμος, Μητσικας, Γκελίνος, (75’ Αλμπάνης), Γκέρτζος, Πεχλιβάνης, Παπαδόπουλος(58’ Χατζηστεφάνου).

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»