Δύο απίθανες  γκολάρες ο Ντόουκινς για την Ντέρμπι (video+photos)

Δύο απίθανες γκολάρες ο Ντόουκινς για την Ντέρμπι (video+photos)

Τη  πλέον εντυπωσιακή νίκη της του κυρίως πιάτου του 4ου γύρου του αγγλικού Λιγκ Καπ πέτυχε η Ντέρμπι Κάουντι τόσο γιατί σάρωσε 5-2 εκτός έδρας την Φούλαμ  όσο και γιατί βρέθηκε πίσω στο σκορ 0-2 στην εκπνοή του πρώτου μέρους.

Οι Λονδρέζοι φάνηκαν να  βάζουν τις βάσεις της νίκης με τα δύο γκολ του Μούσα Ντεμπελέ (27’, 45’) αλλά τα «κριάρια» όχι μόνον μείωσαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με το εύστοχο πέναλτι του Μάρτιν αλλά και στο β’ μέρος σημείωσαν στα πρώτα 20 λεπτά άλλα τέσσερα τέρματα και έφθασαν σε έναν πέρα για πέρα εντυπωσιακό θρίαμβο.

a1414534672737 wps 53 LONDON ENGLAND OCTOBER 28
Δύο εξ αυτών ήταν εξαιρετικής ομορφιάς και αμφότερα είχαν σκόρερ τον Σάιμον Ντόουκινς. Ο 26χρονος  Τζαμαϊκανός που πέρασε 10 χρόνια της καριέρας του στην Τότεναμ δίχως να μπορέσει να κάνει κάτι το ιδιαίτερα αξιόλογο ήταν αυτός που με βολίδα  έδωσε το προβάδισμα στην Ντέρμπι και εκείνος που σφράγισε στο 65’ τον θρίαμβο της με απολαυστικό τακουνάκι.
Δείτε όλα τα γκολ του συναρπαστικού αγώνα και απολαύστε κυρίως τα δύο του μεγάλου του πρωταγωνιστή.