Ανεβαίνει η Τζένοα, 2-1 την Κιέβο (video)

Μεγάλη ανατροπή για την Τζένοα στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με την Κιέβο απέναντι στην οποία επικράτησε 2-1 για να αναρριχηθεί ακόμα περισσότερο βαθμολογικά.

Από το… πουθενά κατάφερε να φτάσει στη νίκη η Τζένοα στο «Αντόνιο Μπεντεγκόντι» απέναντι στην Κιέβο επικρατώντας 2-1 με δύο γκολ στα τελευταία 20 λεπτά του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και άνοιξαν το σκορ, ωστόσο στο 72’ ο Ραντοβάνοβιτς αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους και αυτό αποδείχθηκε αρκετό για να έρθει και η ανατροπή.

Ο Μάτρι στο ίδιο λεπτό έφερε το ματς στα ίσια για να γίνει το τελικό 2-1 υπέρ των «γκριφόνι» στο 84’ με γκολ του Πινίγια.

ΚΙΕΒΟ: Μπάρντι, Φρέι, Νταϊνέλι, Ζουκάνοβιτς, Μπιράγκι, Σκελότο, Χετεμάι, Ραντοβάνοβιτς, Μπίρσα (64’ Λαζάρεβιτς), Μεγκιορίνι (70’ Πελισιέρ), Παλόσκι (76’ Κόφι).
ΤΖΕΝΟΑ: Περέν, Ρονκάλια (54’ Μάτρι), Μπουρντίσο, Ντε Μάιο, Εντενίλσον, Μπερτολάτσι, Κούτσκα (79’ Φάλκε), Αντονέλι, Λεστιέν (54’ Γκρέγκο), Πινίγια, Περότι.

Champions League: Η απονομή του 15ου στην Ρεάλ - Έτσι «σκότωσε» τη Ντόρτμουντ (videos)
Champions League:Το 15ο για τη Ρεάλ Μαδρίτης, το 5ο του Αντσελότι!
Champions League, Ντόρτμουντ - Ρεάλ Μαδρίτης 0-2: Σήκωσε το 15ο η «Βασίλισσα»
Τελικός Champions League, LIVE CHAT: Μπορούσια Ντόρτμουντ - Ρεάλ Μαδρίτης 0-2 (Τελικό)