Εύκολα η Θέλτα, 3-0 τη Λεβάντε

Στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη αναρριχήθηκε η Θέλτα μετά τη νίκη της με 3-0 επί της Λεβάντε στο «Μπαλαΐδος».

Μικρή αντίσταση βρήκε στο «Μπαλαΐδος» η Θέλτα όπου φιλοξένησε τη Λεβάντε για την 9η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν με άνετο τρόπο στη νίκη με 3-0.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Χοακίν Λαριβέι που σημείωσε τα δύο πρώτα γκολ της ομάδας του. Στο 27’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να καθαρίσει το παιχνίδι στο 83’ κάνοντας το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Λόπεζ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Για τους φιλοξενούμενους, εκτός αγώνα έμεινε ο Λουκάς Βύντρα, ενώ βασικός σε όλο το ματς ήταν ο Νίκος Καράμπελας.

ΘΕΛΤΑ: Σέρχιο Άλβαρεζ, Μάγιο, Σέρχι Γκόμεζ, Καμπράλ, Τζόνι Κάστρο, Κρον – Ντέλι, Ραντόγια, Ερνάντες (78’ Άλεξ Λόπεζ), Μίνα (67’ Μαντίντα), Λαριβέι (84’ Τσαρλς), Νολίτο.
ΛΕΒΑΝΤΕ: Μαρίνο, Πέδρο Πέρεζ, Ρόντας, Χουανφράν, Καράμπελας, Ντιόπ, Ίβανσιτς, Σιμάο (72’ Σισοκό), Μοράλες (46’ Σουμέτρα), Μπαράλ, Γκαρσία (46’ Κασαδέσους).

Σπόρτινγκ - Ολυμπιακός: Τα πλάνα Ζεσούς και Λεμονή (photos)
Παναθηναϊκός: Κανένα θέμα Μασούντ
Champions League: Δύο ρεκόρ για Κριστιάνο Ρονάλντο κόντρα στον ΑΠΟΕΛ
ΑΕΚ: Δίωξη σε Χιμένεθ από τον ποδοσφαιρικό Εισαγγελέα! (photos)
Κοινωνικό μέρισμα: Ποιοι το δικαιούνται, ποιες είναι οι «παγίδες» και πώς συμπληρώνεται η αίτηση
Η «μούσα» του Μίμη Πλέσσα στο νέο της δισκογραφικό «σπίτι»
Mediterranean College: Ομιλία για εξοικονόμησης ενέργειας σε κατοικίες και βιομηχανίες