Έβρος Σουφλίου – Θύελλα Φιλώτα 1-1

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τις δυο ομάδες – Δοκάρι στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι με τον Λίτσιο

Ακόμη μια εντός έδρας βαθμολογική απώλεια για τον Έβρο Σουφλίου καθώς με θετικό αποτέλεσμα έφυγε και η Θύελλα Φιλώτα που απέσπασε ισοπαλία 1-1. Το σκορ άνοιξε στο 40ο λεπτό όταν μετά από ανατροπή του Δραγανίδη από τον Κοντογουλίδη ο Κέρι εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, το οποίο ωστόσο αμφισβήτησαν έντονα οι φιλοξενούμενοι. Η απάντηση της Θύελλας ήρθε στο 51’ όταν ύστερα από φάουλ του Θεοδουλίδη και απόκρουση του Βογιατζή η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σιμηχανίδης με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια. Επίσης, αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν τη νίκη όταν στο 85’ ο Λίτσιος «σημάδεψε» το δοκάρι του Κοντογουλίδη.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Γ. Αραμπατζής): Βογιατζής, Αντωνιάδης, Ραφαήλ (21’ λ.τ. Μπάμνιος), Λίτσιος, Τσαπάνης, Δραγανίδης, Γωνιάδης (57΄Εμρέ), Μάλκα (75’ Τοπούζης), Ερκάν, Κέρι, Κουρέλας.

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ (Ν. Παπανώτας): Κοντογουλίδης Αν., Κιοσκερίδης, Μπάμπαρης, Σιμηχανίδης, Σιδηρόπουλος Δ. (62’ Σιδηρόπουλος Π.), Μισαηλίδης, Θεοδουλίδης (75’ Κοντογουίδης Δ.), Πασχαλίδης (50΄Μαρκόπουλος), Χαϊτίδης, Ζηνόβιος, Κόλα.

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Ευρωλίγκας
Μίλησε στο τέλος η ΤΣΣΚΑ
Της πήρε το στέμμα και το… σκαλπ!
Μ. Βρετανία-Ελλάδα 92-95: Blue Friday στο Λέστερ!
Η προφητική ανάρτηση στο Facebook του 19χρονου μοντέλου που συνελήφθη με 2,6 κιλά κοκαΐνης
«Μάτωσε» η Αίγυπτος: Εκατόμβη νεκρών από διπλή τρομοκρατική επίθεση (ΠΡΟΣΟΧΗ! ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ)
Συγκλονιστικό βίντεο από drone: Έτσι είναι σήμερα η «πληγωμένη» από τις πλημμύρες Μάνδρα
Χίος - Καταγγελία σοκ: «Ο σύζυγός μου επιχείρησε να βιάσει το 11 μηνών μωρό μας»
Περισσότερα
Σκέψεις για νέα Γ' Εθνική: Το σχέδιο που προκαλεί τρόμο στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο!
Από την επόμενη σεζόν βρίσκεται σε επεξεργασία το θέμα της…
Νέα σύλληψη για το Ολυμπιακός Βόλου-ΝΠΣ Βόλος (pic)
Στο αστυνομικό τμήμα Βόλου συνεχίζεται το… τρίτο ημίχρονο του κυριακάτικου…
Επεισόδια στο Βόλο: Το πανό του Μπέου που έκανε άνω κάτω το Ολυμπιακός Βόλου-ΝΠΣ Βόλος! (pics)