Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Πανσερραϊκός 1-1

Μπροστά σε  1.500 θεατές, Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Πανσερραικός, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.

Ήταν οι πρώτοι χαμένοι βαθμοί για την σερραϊκή ομάδα και έχασε σημαντική ευκαιρία, για να αποσπαστεί από τους διώκτες του.

Το αποτέλεσμα σε γενικές γραμμές κρίνεται δίκαιο, αλλά αν μια ομάδα έπρεπε να φύγει νικήτρια, θα ήταν ο Εθνικός.

Πρώτη καλή στιγμή του αγώνα στο 38'.  Ο Μουτεσίδης εκτέλεσε απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Φυσέκη.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, στο 39’ ο Πανσερραϊκός πήρε προβάδισμα στο σκορ. Ο Ρούτσης σέντραρε, η μπάλα βρήκε το χέρι του Τορομανιδη και ο Μηλιάδης καταλόγισε πέναλτι . Ο Γκόγκας το εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 51 κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδια στα ίσια.

Ο Φλώρος εκτέλεσε φάουλ, ο Καμπιώτης πήδηξε ψηλότερα από όλους  και με καρφωτή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο επόμενο διάστημα, η απόδοση των δύο ομάδων έπεσε. Εξαίρεση αποτελεί το τελευταίο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να πιέζουν για ένα γκολ. Σημαντικότερη στιγμή στο 89 με τον Αγελλακάκη να μπαίνει στην περιοχή, να πλασάρει αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights