Εργοτέλης – Ολυμπιακός 0-4 (Κ20 - Photos)

Καταιγιστικοί οι Νέοι των «ερυθρόλευκων» στο δεύτερο ημίχρονο, πέρασαν με ευκολία από το Μαρτινέγκο

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο στο Μαρτινέγκο να ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα αλλά οι Νέοι του Ολυμπιακού ήταν καταιγιστικοί στην επανάληψη και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους «μικρούς» του Εργοτέλη, επικρατώντας με 4-0. Το σκορ άνοιξε στο 54’ ο Βέργος ύστερα από ασίστ του Γαρεφαλάκη, ενώ στο 67’ οι φιλοξενούμενοι παραβίασαν για δεύτερη φορά την εστία του Δασκαλάκη με τον Γαρεφαλάκη. Το τρίτο τέρμα των Πειραιωτών σημείωσε στο 88’ ο Χαντζάρας με ατομική ενέργεια, ενώ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μεγαρίτης πλάσαρε εύστοχα τον Δασκαλάκη διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δασκαλάκης, Γενιτσαρίδης, Βασιλάκης (84’ Πολυχρονάκης), Σηφάκης, Χαρκουτσάκης, Βογιατζής, Γεωργαντόπουλος, Φουκαράκης (70’ Φλεβαρής), Στογιάνοβιτς, Μανουσάκης, Χρυσοφάκης (70’ Λεμονιάς)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Στρέζος, Τόλι, Νικολάου, Βατουσιάδης, Βούρος, Λάτσι (76’ Χαντζάρας), Γαρεφαλάκης, Καραχάλιος, Βέργος (70’ Μανθάτης), Ανδρούτος (61’ Μεγαρίτης), Ιγνατίδης.

Serie A: Ισοπαλία που δε βολεύει τη Ρόμα