Γκολάρα  από τη σέντρα στη Βραζιλία (video+photo)

Γκολάρα από τη σέντρα στη Βραζιλία (video+photo)

Την παράσταση έκλεψε ο …κοντός Τιάγκο Πριμάο στο νικηφόρο 2-0 της Ατλέτικο Γκοϊανιένσε κόντρα στην Αβαΐ για την αυλαία της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας  στη Βραζιλία.

Ο ύψους μόλις 1,63 μέσος της γηπεδούχου όχι μόνον ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με …κεφαλιά στο  ξεκίνημα του β’ μέρους αλλά και  ένα λεπτό αργότερα πέτυχε ένα από τα πλέον εντυπωσιακά γκολ της χρονιάς στην κατηγορία και πιθανότατα το καλύτερο της καριέρας του.
Ήταν το 48ο λεπτό όταν ο  γκολκίπερ της Αβαΐ  Βάγκνερ είχε την ατυχή για τον ίδιο και την ομάδα του έμπνευση ενώ είχε τη μπάλα στα πόδια του πολύ μακριά και πλάγι από τη μεγάλη περιοχή αντί να τη δώσει σε συμπαίκτη του που ήταν κοντά του ελεύθερος προτίμησε να κάνει γέμισμα.
Αποδείχθηκε ολέθρια η επιλογή του καθώς η μπάλα πήγε στον Πριμάο που δεν έχασε την ευκαιρία έκανε λίγα μέτρα με τη μπάλα στα πόδια , πέρασε τη μεσαία γραμμή και στη συνέχεια με ένα απόλυτα … βραζιλιάνικο πλασέ από το ημικύκλιο σχεδόν την έστειλε στα δίκτυα παρά την προσπάθεια δύο αμυντικών των φιλοξενούμενων να διώξουν ενώ ο γκολκίπερ τους έφθανε τελευταίος και καταϊδρωμένος στη προσπάθεια να  υπερασπίσει την άδεια  λόγω της αδικαιολόγητης ενέργειας του εστία του.

Απολαύστε τη γκολάρα του κοντού της Ατλέτικο  που σίγουρα πήρε πολλούς … πόντους σ’ αυτό  το ματς.

Ως πότε μπορούν να κάνουν διακοπές όσοι πήραν επιταγές κοινωνικού τουρισμού για το 2023
Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα
Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα