Βαθμό με Σισέ για Νιούκαστλ (video)

Με τον Παπίς Σισέ να σημειώνει δύο τέρματα η Νιούκαστλ απέσπασε την ισοπαλία με 2-2 από την έδρα της Σουόνσι.

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο «Λίμπερτι» όπου η Σουόνσι υποδέχτηκε τη Νιούκαστλ με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 2-2. Οι «κύκνοι» μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στο 17’ προηγήθηκαν με τέρμα του Μπονί.

Η απάντηση από τις «καρακάξες» ήρθε στο 43΄ με τον Σισέ να φέρνει το ματς στα ίσια. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης και το 50’ ο Ράουτλετζ έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους, ωστόσο ο Σισέ με το δεύτερό του τέρμα στο 75’ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΣΟΥΟΝΣΙ: Φαμπιάνσκι, Ρίτσαρντς, Γουίλιαμς, Φερνάντεζ, Τέιλορ, Σέλβεϊ, Κι, Ντάιερ (85’ Μοντέρο), Σίγκουρντσον (87’ Έμνες), Ράουτλετζ, Μπονί.
ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Κρουλ, Γιάνμαατ, Γουίλιαμσον, Κολοτσίνι, Ντάμετ, Ομπερτάν, Τιοτέ, Σισοκό, Κόλμπακ (69’ Ριβιέρ), Γκουφράν (58’ Αμεόμπι), Σισέ (85’ Πέρεζ).

Νέα ανατροπή με Μολέδο στον Παναθηναϊκό!
Η Παρί διέλυσε την Ντιζόν και ο Καβάνι «απειλεί» τον Ιμπραΐμοβιτς! (video)
Βήμα πρόκρισης για Εσπανιόλ 1-0 την Μπαρτσελόνα