Σώθηκε στο τέλος η Χετάφε, 1-1 με Κόρντομπα

Χωρίς… νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Χετάφε με την Κόρντομπα, στην αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Liga στην Ισπανία.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς άνοιξαν το σκορ στο 78ο λεπτό του αγώνα με τον Εκένγκ, αλλά στο 88’ ο Μπαμπά έσωσε τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Πάντως, η Χετάφε ήταν καλύτερη, στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη, αλλά στις καθυστερήσεις το σουτ του Εσκουντέρο σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ νωρίτερα, στο 85’ δοκάρι είχε και ο Χινεστρόθα.

Χετάφε: Γκουαΐτα, Νάλντο, Βελάσκες, Εσκουντέρο, Βαλέρα, Μίτσελ, Λασέν, Γιόντα (62' Σαμίρ), Σαράμπια, Κάστρο (62' Χινεστρόθα), Λαφίτα (75' Μπαμπά).

Κόρντομπα: Κάρλος, Λόπεθ (53' Φέδε), Γκουνίνο, Πάντιτς, Κρέσπο (57' Πινίγιος), Εκένγκ, Λούσο, Μπόρχα, Φέδε (79' Ρόσι), Σίλβα, Γκιλάς.

Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα
Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League