Ρεάλ Μαδρίτης: Βουτιές… και πέναλτι για Μαρσέλο και Ρονάλντο! (video)

Σάλος έχει προκληθεί στην Ισπανία για τα δύο πέναλτι που κέρδισε η Ρεάλ Μαδρίτης στην αναμέτρηση της Τρίτης (23/9) με την Έλτσε στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Η «Βασίλισσα» μπορεί να πήρε τη νίκη 5-1, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της «Liga», με… σόου από τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος σημείωσε καρέ τερμάτων, ωστόσο, τα δύο πέναλτι που κέρδισαν οι Μαδριλένοι έχουν… σηκώσει πολύ συζήτηση, ελέω των… βουτιών των «θυμάτων» στην περιοχή.

Η Έλτσε είχε ανοίξει το σκορ στο 15’ με τον Αλμπάκαρ, αλλά πέντε λεπτά αργότερα, ο Μπέιλ έφερε το ματς στα ίσια και ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 28’ από την… άσπρη βούλα, έκανε την ανατροπή για την Ρεάλ. Ωστόσο, η απόφαση του Κάρλος Κλος Γκόμες να δείξει το σημείο του πέναλτι στην βουτιά του Μαρσέλο, έχει προκαλέσει… σάλο στην Ισπανία.

Ο Βραζιλιάνος αμυντικός βρέθηκε στο έδαφος από… μαρκάρισμα του Πέδρο Μοσκέρα, με την… διαφορά, πως ο άσος των φιλοξενούμενων ήταν ένα μέτρο μακριά από τον άσο των «μερέγχες»!

Κάτι ανάλογο συνέβη και στην φάση του 80ου λεπτού, όταν ο Κριστιάνο Ρονάλντο έπεσε… φαρδύς πλατύς στην περιοχή της Έλτσε σε επαφή με τον Πάσαλιτς. Ο Κροάτης μέσος επιτηρούσε με τα… μάτια τον Πορτογάλο, ο οποίος κέρδισε το πέναλτι, αλλά όπως φαίνεται και στα ριπλέι, η «επαφή» των δύο ποδοσφαιριστών δεν δικαιολογεί το… πέσιμο του CR7.

Δείτε το βίντεο με τα δύο πέναλτι που κέρδισε η Ρεάλ Μαδρίτης με την Έλτσε…

Ολυμπιακός – Προμηθέας 80-69: Επιστροφή στις νίκες στη Basket League πριν την Μπαρτσελόνα
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Ολυμπιακός θα δώσουν τις ίδιες ημέρες τα Game 3 και 4