Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Ακροποτάμου 4-0

Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι στο πρώτο επίσημο ματς στην έδρα τους, με τα 3 από τα 4 τέρματα να σημειώνονται μετά το 80’

Με ιδανικό τρόπο ξεκίνησε τις εντός έδρας αναμετρήσεις του για τη νέα σεζόν στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης καθώς επιβλήθηκε με το ευρύ 4-0 του Άρη Ακροποτάμου. Το σκορ άνοιξε στο 29’ ο Αγγελακάκης με δυνατό σουτ ύστερα από σέντρα του Κατρανίτσα, ενώ χρειάστηκε να περάσουν πάνω από 50 λεπτά προκειμένου να πανηγυρίσουν για δεύτερη φορά. Συγκεκριμένα, στο 84’ ο Καμπιώτης κέρδισε πέναλτι από τον Σεφερίδη, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Θεοδωράκης που δεν αστόχησε κι έκανε το 2-0. Στο 90’ ο Μαμούτ εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών του Άρη πετυχαίνοντας το τρίτο γκολ των γηπεδούχων ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Αγγελακάκης με κοντινό πλασέ ύστερα από μπαλιά του Ελληνίδη.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Φυσέκης, Θάνος, Κατρανίτσας, Παρασκευάς, Λειβαδιώτης, Τορομανίδης, Καμπιώτης (89’ Αμπαχαμιάν), Ελληνίδης, Γκαϊδατζής (67’ Μαμούτ), Φλώρος (80’ Θεοδωράκης), Αγγελακάκης.

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Κωνσταντάκος, Καμπερίδης, Προβατίδης, Τσέπα, Σεφερίδης, Σολακίδης ((46’ Τερζίδης), Πτηνόπουλος (46’ Σκονίδης), Καραγιαννίδης, Δούμπλατζης, Παπαδόπουλος (72΄Ρετσινάς), Αποστολίδης.

EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες
Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν