Εθνική Ποδοσφαίρου Γυναικών: «Τεσσάρα» στην Αλβανία

Στους Άνδρες η Αλβανία τα πηγαίνει καλά μετά από τη νίκη της με 1-0 στην Πορτογαλία, αλλά στις Γυναίκες έχασε 4-0 στο δημοτικό στάδιο Βέροιας από την Ελλάδα, η οποία έκλεισε με αυτόν τον τρόπο τις υποχρεώσεις της στην προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2015.

Μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα η Εθνική πήρε προβάδισμα στο σκορ χάρη στο αυτογκόλ που πέτυχε η Φράνια ενώ η Χριστίνα Κοκοβιάδου με κεφαλιά από σέντρα της Μαρίας Μήτκου στο 31ο λεπτό έκανε το 2-0 για την ελληνική ομάδα. Η Σοφία Κόγγουλη με ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ που βρήκε και στο δεξί δοκάρι της Γκίλι πέτυχε το τρίτο γκολ των Γυναικών μας στο 74ο λεπτό και η Δήμητρα Παντελιάδου με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το αποτέλεσμα (4-0) στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων (92').

ΕΛΛΑΔΑ: Αποστολάκη- Αδαμάκη (55' Δημητρίου), Μήτκου, Χατζηγιαννίδου, Πελεκούδα, Κακαμπούκη (46' Μάρκου), Σιδηρά (80' Κόλλια), Παπαδοπούλου, Παντελιάδου, Κοκοβιάδου, Κόγγουλη.

ΑΛΒΑΝΙΑ: Γκίλι- Λούλαϊ, Ραχμάνι, Γκοβόρι, Μεμέντοφ, Σέρεναϊ, Μόρινα, Βέλαϊ, Φράνια (46' Μπερίσα, 78' Βέλιου), Γκίνι, Ρομπέλι (46' Ροτάνι).

ΠΑΟΚ: Η αποστολή για Ολυμπιακό
ΝΒΑ: Βοηθός προπονητή στους Σακραμέντο Κινγκς η Μπουσέκ
Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ: Αποκάλυψη Σαββίδη! Γι’ αυτό δεν πάει στο ντέρμπι!
Παναθηναϊκός: Οι σκέψεις Ουζουνίδη για την εντεκάδα
Δώρα Ζέμπερη: Ο δολοφόνος την έσερνε για 80 μέτρα - Πού στρέφονται οι έρευνες της Αστυνομίας
Δολοφονία Β' Νεκροταφείο: Ξέσπασε η αδερφή της 32χρονης - «Όποιος κι αν είναι θα τον σκοτώσω»
Αλεξανδρούπολη: Το κινητό «καίει» τον τζιχαντιστή - Πρωταγωνιστής σε βίντεο φρίκης (vids)
Νίκος Μακρόπουλος: «Γράφτηκαν πολλά για εμένα αλλά τα πήρα ελαφρά»