Ακίσαρσπορ: Σωτήρας ο Γκέκας!

Ο Φάνης Γκέκας με δυο δικά του γκολ κατάφερε να «σώσει» τον βαθμό για την Ακίσαρσπορ κόντρα στη Σίβασπορ (2-2) στην αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο διεθνής φορ έχει αφήσει πίσω του τις δύσκολες στιγμές που ακολούθησαν μετά το χαμένο πέναλτι στο ματς των «16» του Μουντιάλ κόντρα στην Κόστα Ρίκα, το οποίο έφερε τον αποκλεισμό της Ελλάδας. Ο Φάνης Γκέκας έχει ξεκινήσει δυναμικά στο φετινό πρωτάθλημα Τουρκίας και με δυο γκολ στο ματς της 2ης αγωνιστικής έδωσε στην Ακίσαρσπορ τον βαθμό της ισοπαλίας στο παιχνίδι με τη Σίβασπορ!

Ο Γκέκας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 9’ του αγώνα, όμως, ο Τσαετσουέ στο 59’ και το 90’ έκανε την ανατροπή και το 2-1 για τη Σίβασπορ. Η τελευταία λέξη, ωστόσο, άνηκε στον Φάνη Γκέκα. Ο Έλληνας επιθετικός διαμόρφωσε το τελικό 2-2 με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.