Οπούντιος Μαρτίνου – Πυρσός Γρεβενών 2-0

Με δυο τέρματα σε διάρκεια 14 λεπτών οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το ματς παίρνοντας το πρώτο τρίποντο της σεζόν

Ο Οπούντιος Μαρτίνου κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να κάμψει την αντίσταση του Πυρσού Γρεβενών στην πρώτη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Το σκορ άνοιξε στο 59’ ο Καντού με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 73’ ο Καπός με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Επίσης, αμφότερες οι ομάδες τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες καθώς στο 50’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Βέλλιος, ενώ 5 λεπτά αργότερα ο Ιγκλέσιας των φιλοξενούμενων πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια με απευθείας κόκκινη.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Τσίμας, Κουτσούμπας, Μπαρκόσης, Σπυριδάκης, Τσέλλος, Βέλλιος, Νικολόπουλος (83’ Γκριτζάπης), Βλάχος, Καπός, Καντού (85’ Πέππας), Στυλιανός (72’ Μιμηγιάννης)

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Σάββας Γεωργιάδης): Κοσμίδης, Μπόζιαρης, Τραυλός (37’ Παπακώστας), Κυριακίδης, Δημητριάδης, Τσιάτσιος, Τζερεμές, Χαραλαμπίδης (81’ Σπηλιώτης), Καρράς (68’ Στεργιανός), Κιοσέογλου, Ιγκλέσιας

Παναθηναϊκός: Παίρνει σειρά ο Ρέις
NBA: Μαινόμενοι «Ταύροι» στο Μιλγουόκι παρέσυραν και τον «διπλό» Γιάννη! (photos+video)
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/12)
Γλίτωσε τα χειρότερα ο Καλάθης
Φρίκη στην Κω: Κομμωτής κατηγορείται ότι ασελγούσε στις ανιψιές και τις ανήλικες εγγονές του
Καιρός - Έκτακτο δελτίο - ΠΡΟΣΟΧΗ: Έρχεται ισχυρή κακοκαιρία με έντονα φαινόμενα - Πού θα σαρώσει