ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη 1-2 (Κ20)

Το τρία στα τρία έκανε η ομάδα Κ20 της Ξάνθης, που επικράτησε 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα στο ΠΕΑΚΙ.

Οι Ακρίτες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 30’ ο Τουμαντζανίδης με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν χάνοντας κάποιες ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ ανέβασε στροφές και στο 75’ ισοφάρισε με σουτ του Κοζάνη. Ωστόσο, η Ξάνθη «χτύπησε» στις καθυστερήσεις και ο Π. Ορφανίδης με πλασέ έκανε το 2-1 για την ομάδα του.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Κολιοφούκας, Βαλμάς, Πασχάλης, Τάχιας, Κοζάκης, Πανταζής, Βασιλείου, Γιάκος (67’ Γκουγιάννος), Κοτσίλας (82’ Μπουγαρίδης), Αναστασιάδης, Τζιάλλας (60’ Αλεξίου)

SKODA ΞΑΝΘΗ: Δεμένικος, Ορφανίδης Λ., Κολλάρας, Προύντζος, Χατζητερζόγλου, Μήττας (81’ Δελλής), Τουμαντζανίδης (75’ Χατζής), Ορφανίδης Π., Φασίδης, Λαζαρίδης (56’ Μποντακίδης), Μελισσόπουλος