ΑΕΚ – Φωκικός 4-0: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις (video)

Με άνετο τρόπο έφτασε στη νίκη η ΑΕΚ απέναντι στον Φωκικό, δείχνοντας την ανωτερότητά της συγκριτικά με την ομάδα της Άμφισσας.

Καμία απολύτως αντίσταση δεν βρήκε η ΑΕΚ απέναντι στον Φωκικό, για να φτάσει ουσιαστικά στην πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου επικρατώντας 4-0. Το σκορ για τους «κιτρινόμαυρους» άνοιξε το Κολοβέτσιος στο πρώτο μέρος για να γίνει το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα ξέσπασε για να φτάσει σε ακόμα τρία τέρματα με τους Πλατέλλα, Μπαρμπόσα και Ανάκογλου για να πάρει η νίκη της διαστάσεις θριάμβου. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα.