Σπόρτινγκ Λισαβόνας: Το χαμένο πέναλτι του Νάνι (video)

Η αγωνιστική κατηφόρα φαίνεται πως δεν έχει τελειωμό για τον Νάνι, του οποίου η καριέρα δεν είχε την εξέλιξη που όλοι περίμεναν όταν πήγαινε στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ως ο νέος Κριστιάνο Ρονάλντο.

Άλλωστε, σε αντίθετη περίπτωση οι «κόκκινοι διάβολοι» δεν θα τον έδιναν δανεικό στην Σπόρτινγκ Λισαβόνας, με την οποία έκανε ντεμπούτο στη δεύτερη θητεία του στην ομάδα κόντρα στην Αρούκα.

Ο Πορτογάλος μέσος δεν πήγε καθόλου καλά, αφού αντίκρισε την κίτρινη κάρτα και έχασε πέναλτι, με τον Κάρλος Μανέ να σώζει την κατάσταση σκοράροντας στο 93ο λεπτό για να χαρίσει τη νίκη στα «λιοντάρια» με 1-0.

Δείτε το χαμένο πέναλτι του Νάνι:

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα
Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού