Αχιλλέας Τρ.-Κιλκισιακός 1-3

Ο Αχιλλέας Τριανδρίας γνώρισε την ήττα με 1-3 από τον Κιλκισιακό και δεν κατάφερε να αποσπαστεί περισσότερο από τις θέσεις του υποβιβασμού.

Οι φιλοξενούμενοι αν και δεν είχαν βαθμολογικό κίνητρο, ξεκίνησαν αποφασιστικά. Άνοιξαν το σκορ με τον Πουρσανίδη στο 2΄και διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Παπατζίκο στο 15΄. Οι γηπεδούχοι ωστόσο δέκα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου μπήκαν και πάλι στο παιχνίδι έπειτα από τέρμα του Κοσμίδη (1-2).

Το δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο ξεκίνησε με δυο γρήγορες κόκκινες, μία για κάθε ομάδα. Αρχικά την άγουσα για τα αποδυτήρια πήρε ο Πουρσανίδης στο 55' για να ακολουθήσει ο Βοσνιάδης πέντε λεπτά αργότερα. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Παντελίδης στο 65'.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ: Μπογδάνος, Κοσμίδης, Βοσνιάδης, Καλλού, Αραμπατζής, Φάκας, Ντεβρεντλής (74' Λιάρος), Βογιατζής (20' Παπαχρήστου), Ξανθόπουλος, Πέκτος (63' Γρηγοριάδης), Μυλωνάς,

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Δαρζέντας, Σερταρίδης (46' Λαζαρίδης), Παυλίδης, Μαυραγγελίδης, Παπατζίκος, Πουρσανίδης, Αμανατίδης (73' Σιάνας),  Κουτσάγιας, Ιωαννίδης, Παντελιάδης, Γκέλινος (63' Βέργος).